سه شنبه، 08 اردیبهشت 1394

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختي طبرستان - اداره کل آموزش و پرورش مازندران

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان-اداره کل آموزش و پرورش مازندران :: مقالات

تلف کننده های زمان (قسمت دوم )

تلف کننده های زمان (قسمت دوم  )

تلف کننده های زمان می توانند عامل مخل مدیریت زمان بوده و مانع تمرکز روی اهداف شوند و در نتیجه شما را از موفقیت دور سازند.

مهمترین عوامل اتلاف وقت به شرح زیر می باشد:

-           مکاتبات تلفنی غیرضروری یا بیش از اندازه

-           صحبت های غیرضروری یا بیش از حد با دوستان

-           استفاده بیش از حد از پیامک یا پیغام های الکترونیک

-           اعتیاد به چت کردن با اینترنت

-           مهمانان ناخوانده و بدون ب. . .

 

نوروفیدبک چگونه اثر می کند؟

نوروفیدبک چگونه اثر می کند؟
طی سالها تحقیق وتجربه دانشمندان دریافته اند هرکاری مربوط به یک قسمت خاص از مغز است.مثلاً موقعی که احتیاج به فکر کردن داریم قسمت خاصی از مغز مشغول به کار می شود و اگر این قسمت از مغز خوب کار کند امواج خاصی ایجاد می کند. در نوروفیدبک به ما آموزش داده می شود که این امواج مغزی را تقویت کنیم تا بهتر فکر کنیم.
این روش درمانی با سایر روشهای درمانی حاضر کاملا متفاوت است ، و بیمار در نقش محصل و دانشجو ، پزشک در نقش معلم و دستگا. . .

 

نوجوانی ومشکلات دوران نوجوانی :

نوجوانی ومشکلات دوران نوجوانی :

نوجوانی مرحله تغییرات اساسی است. تغییراتی که در ابعاد مختلف جسمی ، روانی و اجتماعی نمود پیدا می‌کنند. وجود این تغییرات نیازهای جدیدی را برای وی بوجود می‌آورد. برآورده شدن مناسب این نیازها به نوبه خود سازگاری سریعتر و بهتر او را با آنها میسر می‌سازد. در کنار بحران و تحولی که نوجوان در این دوره سنی تجربه می‌کند، عدم برآورده شدن این نیازها به شیوه مناسب مشکلات افزون‌تر را موجب می‌شوند. از این لحاظ توجه به شناخت این ن. . .

 

درمان کودکان بیش فعال با نوروفیدبک

نوروفیدبک، خودتنظیمی مغز

درمان کودکان بیش فعال با نوروفیدبک

 

یک کارشناس روان‌شناسی، نورو فیدبک را یک روش درمانی جدید عنوان کرد که از طریق فناوری کامپیوتر و با فرایند یادگیری،خودتنظیمی  را به  مغز  آموزش می دهد . به گزارش ميگنا محسن داداشی در گفت‌وگو با ایسنا، بابیان این مطلب، اظهار کرد: خودتنظیمی آیینه‌ای است که نقص‌ها و کم و کاستی‌های مغز را به خود مغز نشان می‌دهد و در واقع گویی مغز، خودش را می‌فهمد. دستگاه نوروفیدبک نیز یک سیستم درمانی جامع. . .

 

مدیریت زمان (قسمت اول )

بسم الله الرحمن الرحیم

مدیریت زمان (قسمت اول )

مدیریت زمان یعنی چه؟

منظور از مدیریت زمان این نیست که به شما راه متوقف کردن زمان را نشان بدهیم یا حتی ادعا نداریم که راه کند کردن سرعت زمان را به شما خواهیم آموخت، چرا که چنین ادعایی، امری محال و نشدنی است.بلکه منظور این است که به شما بیاموزیم که چگونه زندگی خودتان را در بستر زمان مدیریت کنید. این گونه مدیریت نه تنها محال نیست بلکه امری ساده و شدنی است. فقط با کمی دقت و کسب عادات و مهارتهای لازم. . .

 

تماس با مرکز مشاوره

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان آدرس:
ساری، خیابان فردوسی، نرسیده یه چهار راه دروازه بابل، مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان
 
کد پستی: 39874-48168
تلفکس: 33328183
تلفن: 33320353 - 33320352
ایمیل: moshavereh@tmoshavereh.ir

پيام هفته

مهم نيست كه انسان چه اندازه مي داند، چه چيز كسب كرده و چگونه پرورش يافته، مهم اين است  كه دانسته ی خود را چگونه بكار مي برد، خودش چيست و چه مي تواند بكند.

نظرسنجی

وبسایت مرکز مشاوره طبرستان را چگونه ارزیابی می کنید؟
 

اوقات شرعیبازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز10
mod_vvisit_counterدیروز141
mod_vvisit_counterکل بازدیدها147981
 2 نفر آنلاين

صفحه اصلی | آرشیو اخبار | تابلو اعلانات | مقالات | سامانه پرسش و پاسخ | پرسشهاي متداول | تماس با مرکز مشاوره | معرفي مرکز | پيوندها
مرکز مشاوره و خدمات روانشناختي طبرستان-اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران - مرکز مشاوره: 33320353 - 33320352      کد پستی: 39874-48168
طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات دایانت