پنجشنبه، 07 خرداد 1394

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختي طبرستان - اداره کل آموزش و پرورش مازندران

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان-اداره کل آموزش و پرورش مازندران :: مقالات

بهداشت روانی چیست ؟

 بهداشت روانی چیست ؟

سازمان بهداشت جهانی بهداشت روانی را این گونه تعریف می کند : بهداشت روانی در درون مفهوم کلی بهداشت قرار دارد وبهداشت یعنی توانایی کامل برای ایفای نقش های روانی وجسمی بهداشت به معنای نبود بیماری یا عقب ماندگی نیست .انجمن بهداشت روانی کانادا نیز در یک نگاه جامع بهداشت روانی را در 3 قسمت " نگرشهای مربوط به خود ، نگرشهای مربوط به دیگران ونگرش مربوط به زندگی تعریف می کند از نظر این انجمن بهداشت روانی یعنی " توانایی سازگاری با دیدگ. . .

 

نقش خانواده در کاهش اضطراب امتحان

نقش خانواده در کاهش اضطراب امتحان

 

نشانه های جسمانی اضطراب عبارتند از : لرزش , عرق كردن دستها , عرق كردن بدن , افزایش ضربان قلب , كوتاهی تنفس , تنش عضلات . سرخ شدن یا گیج شدن     , از دست دادن رشته افكار , ناراحتی گوارشی , صدای لرزان     .
اضطراب امتحان هم یكی از انواع آن می باشد كه برای كاهش آن , اولیا , سیستم آموزش و پرورش و خود دانش آموزبا هماهنگی یكدیگر می توانند نقش موثری داشته باشند    .
نقش خانواده

 ـ محیط خانواده و جو عاطف. . .

 

تلف کننده های زمان (قسمت دوم )

تلف کننده های زمان (قسمت دوم  )

تلف کننده های زمان می توانند عامل مخل مدیریت زمان بوده و مانع تمرکز روی اهداف شوند و در نتیجه شما را از موفقیت دور سازند.

مهمترین عوامل اتلاف وقت به شرح زیر می باشد:

-           مکاتبات تلفنی غیرضروری یا بیش از اندازه

-           صحبت های غیرضروری یا بیش از حد با دوستان

-           استفاده بیش از حد از پیامک یا پیغام های الکترونیک

-           اعتیاد به چت کردن با اینترنت

-           مهمانان ناخوانده و بدون ب. . .

 

نوروفیدبک چگونه اثر می کند؟

نوروفیدبک چگونه اثر می کند؟
طی سالها تحقیق وتجربه دانشمندان دریافته اند هرکاری مربوط به یک قسمت خاص از مغز است.مثلاً موقعی که احتیاج به فکر کردن داریم قسمت خاصی از مغز مشغول به کار می شود و اگر این قسمت از مغز خوب کار کند امواج خاصی ایجاد می کند. در نوروفیدبک به ما آموزش داده می شود که این امواج مغزی را تقویت کنیم تا بهتر فکر کنیم.
این روش درمانی با سایر روشهای درمانی حاضر کاملا متفاوت است ، و بیمار در نقش محصل و دانشجو ، پزشک در نقش معلم و دستگا. . .

 

نوجوانی ومشکلات دوران نوجوانی :

نوجوانی ومشکلات دوران نوجوانی :

نوجوانی مرحله تغییرات اساسی است. تغییراتی که در ابعاد مختلف جسمی ، روانی و اجتماعی نمود پیدا می‌کنند. وجود این تغییرات نیازهای جدیدی را برای وی بوجود می‌آورد. برآورده شدن مناسب این نیازها به نوبه خود سازگاری سریعتر و بهتر او را با آنها میسر می‌سازد. در کنار بحران و تحولی که نوجوان در این دوره سنی تجربه می‌کند، عدم برآورده شدن این نیازها به شیوه مناسب مشکلات افزون‌تر را موجب می‌شوند. از این لحاظ توجه به شناخت این ن. . .

 

تماس با مرکز مشاوره

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان آدرس:
ساری، خیابان فردوسی، نرسیده یه چهار راه دروازه بابل، مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان
 
کد پستی: 39874-48168
تلفکس: 33328183
تلفن: 33320353 - 33320352
ایمیل: moshavereh@tmoshavereh.ir

پيام هفته

مهم نيست كه انسان چه اندازه مي داند، چه چيز كسب كرده و چگونه پرورش يافته، مهم اين است  كه دانسته ی خود را چگونه بكار مي برد، خودش چيست و چه مي تواند بكند.

نظرسنجی

وبسایت مرکز مشاوره طبرستان را چگونه ارزیابی می کنید؟
 

اوقات شرعیبازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز131
mod_vvisit_counterدیروز210
mod_vvisit_counterکل بازدیدها152620
 4 نفر آنلاين

صفحه اصلی | آرشیو اخبار | تابلو اعلانات | مقالات | سامانه پرسش و پاسخ | پرسشهاي متداول | تماس با مرکز مشاوره | معرفي مرکز | پيوندها
مرکز مشاوره و خدمات روانشناختي طبرستان-اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران - مرکز مشاوره: 33320353 - 33320352      کد پستی: 39874-48168
طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات دایانت