شنبه، 10 آبان 1393

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختي طبرستان - اداره کل آموزش و پرورش مازندران

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان-اداره کل آموزش و پرورش مازندران :: مقالات

 

راههایی برای پرورش تاب آوری

راههایی برای پرورش تاب آوری

پژوهش ها نشان داده است که تاب آوری امری طبیعی و معمول است. اغلب افراد در مقابله با رویدادها تاب آورند.برای مثال، واکنش مردم به زلزله بم را در نظر بگیرید، بسیاری توانستند زندگی جدیدی را آغاز کنند.

تاب آوری به این معنا نیست که شخص سختی و ناراحتی را تجربه نکند. درد و غم هیجانی برای افرادی که در زندگی با استرس و گرفتاری مواجه می شوند امری طبیعی است. در واقع در مسیر تاب آوری با ناراحتی هیجانی قابل توجهی مواجه خواهیم بود.. . .

 

تعریف مهارتهای زندگی

تعریف مهارتهای زندگی

سازمان جهانی بهداشت مهارتهای زندگی را چنین تعریف نموده است :

توانایی انجام رفتار سازگارانه و مثبت به گونه ای که فرد بتواند با چالشها و ضروریات زندگی روزمره خود کنار بیاید (who 1994).

بطور کلی مهارتهای زندگی عبارتند از توانایی هایی که منجر به ارتقای بهداشت روانی افراد جامعه، غنای روابط انسانی ، افزایش سلامت و رفتارهای سلامتی در سطح جامعه می گردند. مهارتهای زندگی هم به صورت یک راهکار ارتقای سلامت روانی و هم به صورت ابزاری د. . .

 

۱۰ نکته براي کلاس اولي‌ها

     

۱۰ نکته براي کلاس اولي‌ها

 هر روز پس از پايان ساعات مدرسه زماني را براي گوش سپردن به صحبت هاي کودک در زمينه نحوه گذران اوقاتش در مدرسه اختصاص دهيد    .

آغاز نخستين سال تحصيلي، همواره براي والدين کلاس اولي ها توأم با شادي و دلهره است. والدين معمولاً نگران چگونگي سازگاري کودک با محيط و اولياي مدرسه، رعايت قوانين آن، همچنين انجام تکاليف و... هستند. معمولاً بخش زيادي از اين نگراني ها بي دليل است و اغلب کودکان به سادگي با مدرسه و مسائل مر. . .

 

دنیا را با افکارتان می سازید

دنیا را با افکارتان می سازید

مراقب باشید که ذهن خود را به کدام سمت حرکت می دهید. که این مسئله به وقوع یک اتفاق کمک می کند. شاید به همین خاطر بود که در دوران کودکی، وقتی خطایی می کردیم و دست به چیزی می زدیم که نباید می زدیم، در هنگام مواجهه با پدر و مادر، به گونه ای رنگ به رنگ می شدیم که آنها از تغییر چهره و نگاه مان متوجه واقعیت می شدند.


این واقعیتی . . .

 

تماس با مرکز مشاوره

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان آدرس:
ساری، خیابان فردوسی، نرسیده یه چهار راه دروازه بابل، مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان
 
کد پستی: 39874-48168
تلفکس: 33328183
تلفن: 33320353 - 33320352
ایمیل: moshavereh@tmoshavereh.ir

نظرسنجی

وبسایت مرکز مشاوره طبرستان را چگونه ارزیابی می کنید؟
 

اوقات شرعیبازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز10
mod_vvisit_counterدیروز164
mod_vvisit_counterکل بازدیدها123191
 4 نفر آنلاين

صفحه اصلی | آرشیو اخبار | تابلو اعلانات | مقالات | سامانه پرسش و پاسخ | پرسشهاي متداول | تماس با مرکز مشاوره | معرفي مرکز | پيوندها
مرکز مشاوره و خدمات روانشناختي طبرستان-اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران - مرکز مشاوره: 33320353 - 33320352      کد پستی: 39874-48168
طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات دایانت