جمعه، 10 مرداد 1393

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختي طبرستان - اداره کل آموزش و پرورش مازندران

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان-اداره کل آموزش و پرورش مازندران :: مقالات

عوامل مؤثر درانتخاب رشته

عوامل مؤثر درانتخاب رشته

عوامل مؤثردر انتخاب رشــته را به دودســته عوامل فردى ودرونى و عوامل اجتماعى و بيرونى مى توان تفكيك كرد. با توجه به اين تقسيم بندى، دراينجا درباره هريك ازعوامل مشخص شده توضيح مختصرى ارائه مي شود:

الف- عوامل فردى و درونى

هدف : مي توان هدف هاي مختلفي را براي تحصيل دردانشگاه تصوركرد. اين اهداف را مي توان به اهداف واقعي (اصلي) واهداف كاذب (شبه هدف) تقسيم نمود.

انگيزه: انگيزه به عامل يا عواملي تعبيرمى شود كه اساس رفتار. . .

 

اختلال افسردگی -افسردگی: سرما خوردگی روانی

اختلال افسردگی

افسردگی: سرما خوردگی روانی

افسردگي نشانه هاي مختلفي دارد؛ مثل از دست دادن انـرژي، از دسـت دادن علاقه به فعاليتها و زندگي، غمگيني، فقدان اشتها ، كاهش يا افزايش وزن، اشكال در تمركز، خود ملامت گري، احساس نااميدي، شكايت هاي جسماني، دوري گزيني از ديگران، تحريـك پـذيري، مشـكل در تصـميم گيري، و افكار خودكشي.

بسياري از افراد افسرده، احساس اضطراب نيز مي كنند.آنها غالباً نگران هستند؛ حالت تهوع، سرگيجه و گاهي گرفتگي، تاري ديد، تپش قلب و. . .

 

شخصیت خود و دیگران را چگونه بشناسیم

شخصیت خود و دیگران را چگونه بشناسیم

شاید شما هم از رفتارهای آدمیان به شگفت آمده باشید. اگر با نظریه تحیلی عاملی”اریک برن” آشنا شوید ، خود و دیگران را بهتر درک کرده و می توانید رفتارتان را بهبود بخشید. ضمنا کمتر نسبت به رفتار دیگران متعجب می شوید. در این نظریه شخصیت هر فردی از سه بخش تشکیل شده است. ولی در هرفردی یکی از این بخشها غالب هست ، لذا بیشتر کارهای فردی از بخش غالب سرچشمه می گیرد. در ادامه به توضیح مفصل این سه بخش شخصیت می پردازیم.

ار. . .

 

رمضان فرصتی برای حرکت از «خودخواهی» به «خودآگاهی»

رمضان فرصتی برای حرکت از «خودخواهی» به «خودآگاهی»

«خودآگاهی» به عنوان یکی از مهارت‌های ده‌گانه زندگی است .روزه‌داری در تقویت این مهارت موثر است ، این ماه فرصت خوبی برای رسیدن به خودآگاهی، تقویت اراده و بازبینی رفتارها ست.

خودآگاهی توانایی شناخت ویژگی‌ها، خواسته‌ها و نقاط قوت و ضعف افراد است. در این مهارت فرد در جهت خودشناسی گام برمی‌دارد که اعتماد به نفس یکی از ویژگی‌های مهم آن است.

‌ در مهارت خودآگاهی فرد می‌آموزد تا با تکیه بر نق. . .

 

7 عادت رفتار آدم های ناموفق

هفت عادت رفتار آدم های ناموفق

1-عادت اول: منفی باف هستند

افراد ناموفق در هر شرایطی فقط مشکلات را می بینند چون فکر می کنند همه ی عالم بر خلاف میل آنهاست و هبچ وقت راه حلی برای مشکلاتشان نمی یابند . آن ها شکست را عاقبت هر کاری می دانند: که مثل یک بلای آسمانی ، یک دفعه نازل می شود. هیچ وقت به جلو حرکت نمی کنند و در زندگی شان تغییر زیادی نمی دهند، چرا که ترس از دست دادن امنیت و راحتی شان را دارند.

2- عادت دوم : قبل از فکر کردن عمل می . . .

 

تماس با مرکز مشاوره

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی طبرستان آدرس:
ساری، چهار راه دروازه بابل، ابتدای خیابان فردوسی، مرکز مشاوره طبرستان
کد پستی: 39874-48168
تلفکس: 2228183 0151
تلفن: 3 - 2220352 0151
ایمیل: moshavereh@tmoshavereh.ir

نظرسنجی

وبسایت مرکز مشاوره طبرستان را چگونه ارزیابی می کنید؟
 

اوقات شرعیبازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز36
mod_vvisit_counterدیروز163
mod_vvisit_counterکل بازدیدها108107
 4 نفر آنلاين

صفحه اصلی | آرشیو اخبار | تابلو اعلانات | مقالات | سامانه پرسش و پاسخ | پرسشهاي متداول | تماس با مرکز مشاوره | معرفي مرکز | پيوندها
مرکز مشاوره و خدمات روانشناختي طبرستان-اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران - مرکز مشاوره: 3 - 2220352 - 0151      کد پستی: 39874-48168
طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات دایانت